7-9 Haziran 2022 tarihleri arasında Pakistan Devletinin yetkilileri ve özel sektör temsilcilerinden oluşan heyet için ADR Eğitim programı düzenlenmiştir. - - Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü
Logo

7-9 Haziran 2022 tarihleri arasında Pakistan Devletinin yetkilileri ve özel sektör temsilcilerinden oluşan heyet için ADR Eğitim programı düzenlenmiştir.


Pakistan Devletinin yetkilileri ve özel sektör temsilcilerinden oluşan heyet, Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Uluslararası Taşımacılığı Anlaşması (ADR) kapsamında ülkemizde yürütülmekte olan çalışmalar hakkında bilgi almak ve uygulamaları yerinde görmek üzere 7-9 Haziran 2022 tarihleri arasında ülkemize bir çalışma ziyaretinde bulunmuştur.

Bu ziyaret kapsamında;

Pakistan heyeti 7 Haziran 2022 tarihinde Sayın Genel Müdürümüz Murat BAŞTOR’u makamında ziyaret etmiştir. Daha sonrasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde bilgilendirici sunumlar yapılmış, ADR ile ilgili farkındalık eğitimi verilmiştir.

8 Haziran 2022 tarihinde ADR teorik eğitimi sonrasında araç muayene istasyonu ile yol kenarı denetim istasyonları ziyaret edilmiştir.

9 Haziran 2022 tarihinde Türk Standartları Enstitüsü ve Kırıkkale’deki bir tehlikeli madde muayene merkezi ziyaret edilmiştir.

Fotoğraflar